search
REKLAMA
News

HARRISON FORD zdradził, które swoje role uważa za niedocenione. Padły dwa tytuły

Harrison Ford udzielił dużego wywiadu THR.

Łukasz Budnik

9 lutego 2023

REKLAMA

Na Apple TV+ można oglądać serial Terapia bez trzymanki z udziałem Harrisona Forda, a już w tym roku aktor powróci jako Indiana Jones w piątym filmie serii. Ford udzielił wywiadu The Hollywood Reporter, a w nim zdradził, które role niedocenione po premierze napawają go dumą. 

Ford dostał od dziennikarza następujące pytanie:

Wiem, że nie wybierasz ulubionych ról, ale czy jest taka, którą uważasz za niedocenioną po premierze, a z której jesteś dumny?

Aktor odparł:

Jestem dumny z “42” i “K 19”, gdzie zagrałem kapitana rosyjskiej łodzi podwodnej. Uważam, że to dobre filmy – dlatego właśnie dumą napawają mnie te role. Każdy film ma swoje przeznaczenie, nie wracam myślami, by to analizować.

Debiutujący w 2013 roku 42 (funkcjonujący u nas pod tytułem 42 – prawdziwa historia amerykańskiej legendy) to opowieść o Jackiem Robinsonie, czarnoskórym sportowcu, który zapisał się na kartach historii amerykańskiej ligi baseballu. W rolę główną w filmie wcielił się Chadwick Boseman, a Ford zagrał Brancha Rickeya, który zapisał Robinsona do ligi. Sama produkcja zebrała dobre recenzje i zarobiła 97 mln dolarów przy budżecie około 40. Chłodniej został przyjęty K 19 z 2002 rokuktóry ma teraz 61% pozytywnych recenzji w serwisie Rotten Tomatoes. Produkcja została wyreżyserowana przez Kathryn Bigelow.

42

Pełny wywiad z Fordem przeczytacie tutaj.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA