search
REKLAMA
News

Czy w kolejnym SPIDER-MANIE z MCU powrócą Tobey Maguire i Andrew Garfield? Nowe doniesienia

Łukasz Budnik

9 grudnia 2020

REKLAMA

Wczoraj do sieci trafiły kolejne informacje dotyczące trzeciej odsłony Spider-Mana z kinowego uniwersum Marvela. Dowiedzieliśmy się, że w nowym filmie powróci Alfred Molina jako Doktor Octopus. Aktor zagrał kultowego przeciwnika w Spider-Manie 2 z 2004 roku. Oznacza to, że nowy Spider-Man nawiąże do wszystkich dotychczasowych inkarnacji superbohatera na dużym ekranie, bowiem już w październiku ogłoszono, że rolę Electro z Niesamowitego Spider-Mana 2 powtórzy Jamie Foxx. Wszystko każe przypuszczać, że  MCU planują stworzyć multiwersum i pokazać wspólne przygody dotychczasowych wersji Spider-Mana, granych przez Tobeya Maguire’a, Andrew Garfielda i Toma Hollanda.

Mało tego – według raportu z portalu Collider Garfield podpisał już kontrakt i na pewno pojawi się w filmie, podobnie jak Kirsten Dunst, która wcielała się w Mary Jane Watson w trylogii Sama Raimiego. Rozmowy mają prowadzić z kolei Tobey Maguire i Emma Stone (Gwen Stacy z serii Niesamowity Spider-Man) – udział tej ostatniej może być uzależniony od tego, czy ciąża pozwoli wziąć aktorce udział w zdjęciach. Doniesienia Collidera pokrywają się z tym, co na Twitterze napisała dziennikarka Grace Randolph:

Już wcześniej w MCU pojawiła się postać z poprzednich filmowych wersji przygód Spider-Mana – w scenie po napisach w Daleko od domu swoją rolę J. Jonaha Jamesona (choć w nowej inkarnacji) powtórzył J.K. Simmons, który grał tę postać w trylogii Sama Raimiego w latach 2002-2007 i wskazywany jest przez fanów jako jej perfekcyjny odtwórca.

Poza potwierdzonymi Foxxem, Moliną i Hollandem, w Spider-Manie 3 (wciąż nie znamy oficjalnego tytułu) powrócić mają Zendaya, Marisa Tomei, Jacob Batalon i Tony Revolori.

Marvel i Sony nie skomentowały jeszcze najnowszych doniesień na temat Garfielda i Maguire’a oraz ich ekranowych partnerek, zatem należy je na tę chwilę traktować jako plotki. Być może wkrótce będziemy w stanie potwierdzić je oficjalnie.

Spider-Man 3 ma trafić do kin 17 grudnia 2021 roku.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA