search
REKLAMA
News

Czy premiera OPPENHEIMERA zostanie przełożona? Sugeruje to wypowiedź dyrektora festiwalu w Cannes

“Oppenheimer” oficjalnie ma trafić do kin w lipcu.

Łukasz Budnik

14 kwietnia 2023

REKLAMA

Na ten rok zaplanowana jest premiera nowego filmu Christophera Nolana – Oppenheimer. Przypomnijmy, że fabuła skupi się na postaci amerykańskiego fizyka J. Roberta Oppenheimera i konstrukcji bomby atomowej, opowiadając o “człowieku, który musiał zaryzykować zniszczenie świata, aby go ocalić”. Główną rolę gra Cillian Murphy, a towarzyszy mu imponująca obsada. W filmie występują jeszcze między innymi Emily Blunt, Robert Downey Jr., Matt Damon, Florence Pugh i Jack Quaid.

Oficjalnie zaplanowana data premiery produkcji to 21 lipca 2023 roku (ten sam dzień, w którym na ekrany trafi Barbie), jednak niewykluczone, że wkrótce usłyszymy o opóźnieniu. Sugeruje to wypowiedź Thierry’ego Fremauxa, dyrektora artystycznego festiwalu w Cannes, który w nowym wywiadzie udzielonym “Variety” wyraził ubolewanie, że Barbie oraz Oppenheimer nie trafią do programu festiwalu (nie są jeszcze gotowe). Przy okazji Fremaux stwierdził o Oppenheimerze:

Bardzo bym chciał, ale ten film ukaże się pod koniec roku jak część strategii pod nagrody.

Pamiętajmy, że nie są to oficjalne informacje od studia Universal – na te musimy jeszcze poczekać.

Nolan nakręcił swoje widowisko kamerami IMAX i na taśmie 65 mm. Scenariusz został oparty na książce Oppenheimer. Triumf i tragedia ojca bomby atomowej Kaia Birda i Martina J. Sherwina. Przy filmie pracowali operator Hoyte Van Hoytema, montażystka Jennifer Lame oraz kompozytor Ludwig Göransson.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA