search
REKLAMA
News

Brendan Gleeson dołączył do obsady JOKER: FOLIE À DEUX. Zagra u boku Joaquina Phoenixa i Lady Gagi

Joker: Folie à Deux trafi do kin 4 października 2024 roku.

Łukasz Budnik

1 września 2022

REKLAMA

Potwierdzona jest już kontynuacja Jokera zatytułowana Joker: Folie à Deux, która zadebiutuje w 2024 roku. Rolę tytułową powtórzy Joaquin Phoenix, a Lady Gaga wcieli się w Harley Quinn. Film opisywany jest jako musical.

“The Hollywood Reporter” poinformowało tymczasem, że do obsady dołączył Brendan Gleeson, znany m.in. z Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj czy filmów o Harrym Potterze, gdzie zagrał profesora Moody’ego. Na ten moment nie wiadomo, w kogo wcieli się Gleeson, choć dziennikarz Justin Kroll twierdzi, że będzie to ktoś powiązany ze szpitalem Arkham. Gleeson jest czwartą osobą potwierdzoną w obsadzie – do roli z pierwowzoru powróci też Zazie Beetz.

Pierwszy Joker trafił na ekrany w 2019 roku i stał się prawdziwym hitem, zarabiając ponad miliard dolarów, wygrywając festiwal w Wenecji i przynosząc Phoenixowi pierwszego Oscara. Koszt produkcji kontynuacji to 150 milionów dolarów. Jedno ze źródeł “Variety” poinformowało, że musicalowy charakter filmu ma być zbliżony bardziej do Narodzin gwiazdy Bradleya Coopera (gdzie też występowała Gaga) niż np. In the Heights. Sekwencje muzyczne określane są jako “skomplikowane”.

Kontynuacja trafi do kin 4 października 2024 roku. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA