search
REKLAMA
News

BILL SKARSGÅRD zagra Nosferatu u Roberta Eggersa. Rolę w filmie negocjuje Lily-Rose Depp

Eggers od lat przymierzał się do zrealizowania “Nosferatu”.

Łukasz Budnik

30 września 2022

nosferatu skarsgard
REKLAMA

Świetne wieści dla wszystkich, którzy czekają na Nosferatu Roberta Eggersa (Wiking). Projekt, o którym od lat marzy reżyser i który od 2019 roku tkwił w zawieszeniu, teraz ruszył do przodu. Dowiedzieliśmy się, że rolę tytułową zagra Bill Skarsgård, a występ u jego boku negocjuje aktualnie Lily-Rose Depp.

Film powstaje dla Focus Features, a Eggers zajmie się reżyserią oraz scenariuszem. Film ma być gotycką opowieścią o obsesji młodej kobiety oraz wampira z Transylwanii, który podąża za nią, niosąc za sobą horror. Akcja zostanie osadzona w XIX-wiecznych Niemczech. Pierwotnie w filmie mieli wystąpić Harry Styles i Anya Taylor-Joy, ten pierwszy jednak zrezygnował z roli, a Taylor-Joy nie zdoła zmieścić Nosferatu w swoim napiętym harmonogramie. Skarsgård (którego do tej pory mogliśmy oglądać np. jako Pennywise’a w To) ma zaplanowany także występ m.in. w remake’u Kruka, a Lily-Rose Depp zobaczymy w serialu HBO pt. The Idol.

Nosferatu
zdjęcie: Indie Wire

Nosferatu Eggersa będzie trzecią wersją opowieści o tytułowym wampirze, po oryginale z 1922 roku oraz Nosferatu wampirze z 1979 roku.

Film produkują Jeff Robinov, John Graham, Robert Eggers, Chris Columbus oraz Eleanor Columbus

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA