search
REKLAMA
News

Anya Taylor-Joy jako FURIOSA na zdjęciach z planu nadchodzącego widowiska

“Furiosa” zadebiutuje w 2024 roku.

Łukasz Budnik

5 sierpnia 2022

furiosa anya taylor joy
REKLAMA

Trwają prace na planie Furiosy, spin-offu Mad Maxa: Na drodze gniewu opowiadającemu o przeszłości postaci granej oryginalnie przez Charlize Theron; w prequelu wciela się w nią Anya Taylor-Joy.

Poza Taylor-Joy w Furiosie pojawią się Chris Hemsworth oraz Tom Burke. Reżyserią zajmuje się George Miller, który pełni też funkcję  producenta i jest współtwórcą scenariusza. P. J. Voete, producent filmu, zapowiedział, że Furiosa będzie mieć bardziej klasyczną konstrukcję niż Na drodze gniewu. Akcja filmu obejmie 15 lat. Widowisko ma być przyjazne fanom Mad Maxa, ale też być czymś unikalnym.

Do sieci trafiły nowe zdjęcia z planu przedstawiające Taylor-Joy. Sprawdźcie, jak będzie prezentować się w filmie (a przynajmniej na pewnym etapie fabuły):

anya taylor joy furiosa

W czerwcu sieci pojawił się oficjalny opis produkcji:

Gdy świat upada, młoda Furiusa zostaje zabrana z Zielonego Miejsca Wielu Matek i wpada w ręce Motocyklowej Hordy, której przewodzi Watażka Dementus. Podczas podróży przez zniszczone ziemie trafiają do Cytadeli zarządzanej przez Wielkiego Joego. Gdy dwóch tyranów walczy o dominację, Furiosa musi przetrwać wiele prób w czasie, gdy próbuje znaleźć drogę do domu.

Premiera Furiosy wyznaczona jest na 24 maja 2024.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA