search
REKLAMA
News

ALAN RICKMAN oprowadzał grupy dzieci po planie “Harry’ego Pottera”. Timothy Spall wspomina aktora

Alan Rickman zachwycił widzów rolą Severusa Snape’a.

Łukasz Budnik

28 lutego 2022

spall rickman
REKLAMA

Od 1 stycznia na HBO Max (w Polsce HBO Go) dostępny jest program Harry Potter: Powrót do Hogwartu, w którym aktorzy i twórcy słynnej serii wspominają jej realizację. Część programu poświęcono pamięci Alana Rickmana, który wcielał się w rolę Severusa Snape’a. O zmarłym w 2016 roku aktorze wypowiedział się ostatnio Timothy Spall.

Spall miał okazję dzielić z Rickmanem czas ekranowy między innymi właśnie w Harrym Potterze – wcielał się bowiem w rolę Petera Pettigrew (do serii dołączył przy okazji Więźnia Azkabanu). W rozmowie z portalem Looper, Spall stwierdził:

To, co mogę powiedzieć o Alanie, oprócz tego, jaką tragedią była tak wczesna jego utrata, to fakt, że grał tak dużo złowieszczych, przerażających postaci i był w tym świetny, tymczasem on sam był zupełnie inny. Tak ciepły i szczerze dobry. Na planie “Harry’ego Pottera”, nawet, gdy nie pracował, właściwie codziennie pojawiał się z grupą dzieci. Zawsze dzwonił z pytaniem, czy może przyjść na plan i przyprowadzał dzieci znajomych, aby ich oprowadzić. Pewnego razu poznał moją teściową i był wtedy absolutnie czarujący, bardzo dowcipny i inteligentny, niezwykle bystry. Był jednym z najlepszych aktorów swojego pokolenia. Mieliśmy szczęście, że go mieliśmy i przeżyliśmy tragedię tracąc go. Świetnie było z nim pracować.

Harry Potter and the Half Blood Prince

Alan Rickman zmarł na raka trzustki 14 stycznia 2016 w wieku 69 lat. Jego ostatnim filmem okazała się produkcja Alicja po drugiej stronie lustra, gdzie użyczył głosu Absolemowi. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA