search
REKLAMA
News

25 lat temu Spielberg ostrzegał Banderasa, że CGI zastąpi efekty praktyczne. Aktor opowiada

Co powiedział Spielberg Banderasowi?

Łukasz Budnik

20 lipca 2023

REKLAMA

Mija 25 lat od premiery filmu Maska Zorro z Antoniem Banderasem. Wyreżyserowaną przez Martina Campbella produkcję wyprodukowała firma Stevena Spielberga – Amblin Entertainment. Film zarobił 250 mln dolarów na świecie. 

W nowym wywiadzie Banderas opowiedział o tym, co powiedział mu Spielberg na planie filmu:

Steven Spielberg powiedział mi, że to pewnie jeden z ostatnich westernów kręconych tak, jak dawne filmy, z prawdziwymi scenografiami, końmi, walką na miecze, bez CGI. Wtedy wszystko kręcono w praktyczny sposób. Zapowiedział, że wszystko szybko się zmieni i że powinienem być dumny z tego filmu. I faktycznie jestem, teraz chyba nawet bardziej niż po premierze. Nie wiem, czy podczas kręcenia byłem świadomy, jak odznaczy się ten film. To piękne przygodowe kino z wieloma wspaniałymi składowymi. Wiążą mnie z nim tylko pozytywne wspomnienia.

Maska Zorro 7 lat później doczekała się sequela pt. Legenda Zorro, ale film odniósł mniejszy sukces w box office. Według Banderasa, gdyby miał jeszcze raz wcielić się w Zorro, musiałby zostać mentorem nowej postaci, tak jak bohater Anthony’ego Hopkinsa był dla niego w produkcji z 1998 roku. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA