search
REKLAMA
Informacja

Krytycy z pierwszego piętra

REDAKCJA

25 listopada 2014

REKLAMA

krytycy

INFORMACJA PRASOWA

***

Do 30 listopada trwa nabór uczestników IV edycji bezpłatnych warsztatów dziennikarstwa filmowego „Krytycy z pierwszego piętra”.

Projekt „Krytycy z pierwszego piętra” skierowany jest do wszystkich, którzy pragną zdobyć gruntowną wiedzę na temat dziennikarstwa filmowego we wszelkich możliwych jego przejawach; dowiedzieć się jak funkcjonuje rynek filmowy w Polsce i na świecie oraz zdobyć praktyczne umiejętności w dziedzinie tworzenia tekstów i audycji o tematyce filmowej. Zajęcia poprowadzą wybitni dziennikarze filmowi współpracujący z najważniejszymi mediami w Polsce („Rzeczpospolita”, „Gazeta Wyborcza”, „Radio Plus Warszawa”, „Filmweb”, „Wprost”, „Wysokie Obcasy”, „Kino”). Wykładowcami poprzednich edycji warsztatów byli między innymi: Barbara Hollender, Paweł T. Felis, Michał Oleszczyk, Michał Walkiewicz, Krzysztof Kwiatkowski, Ryszard Jaźwiński czy Piotr Szygalski.

krytycy2

Uczestnicy warsztatów będą mieli okazję w praktyce poznać codzienność dziennikarzy filmowych biorąc udział w wybranych pokazach prasowych filmów wchodzących na Polskie ekrany oraz przeprowadzając wywiady z twórcami filmowymi. Do tej pory zaproszenie na spotkanie z krytykami z pierwszego piętra przyjęli: Agnieszka Grochowska, Katarzyna Herman, Jowita Budnik, Maciej Stuhr, Sławomir Fabicki, Greg Zgliński i Piotr Kozłowski. 

Warsztaty organizowane są przez Centrum Myśli Jana Pawła II. Partnerami projektu są: Filmweb, Foksal Eleven i Animacja Kultury Instytutu Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego. IV edycja warsztatów otrzymała finansowe wsparcie od Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

krytycy3

Zapraszamy do odwiedzenia stron internetowych www.facebook.com/krytycy oraz www.krytycyz1pietra.blogspot.com poświęconych trzem edycjom warsztatów.

Zajęcia odbywać będą się od 18 grudnia 2014 do 4 czerwca 2015 w CZWARTKI w godzinach 18.00 – 20.00 w przestrzeni „1Piętra” – ul. Foksal 11.

Zgłoszenia zawierające FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY oraz od jednego do trzech tekstów o tematyce filmowej (do 2000 znaków) prosimy przesyłać na adres krytycyz1pietra@gmail.com do 30 listopada 2014.

Link do formularza zgłoszeniowego: [KLIK]

O przyjęciu na warsztaty decyduje ocena nadesłanych prac oraz KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ!

REKLAMA