search
REKLAMA
Znalezione w sieci

WILLEM DAFOE jako JOKER na nowej fanowskiej grafice

Łukasz Budnik

30 czerwca 2020

REKLAMA

Nazwisko Willema Dafoe często przewija się przy okazji tematu postaci Jokera. Internauci i fani świata Batmana zgodnie twierdzą, że aktor z powodzeniem mógłby wcielić się w tę postać, i podpierają swoją tezę fotomontażami z Dafoe w charakterystycznym makijażu. Dołączył do nich grafik Jaxson Derr, który zaprezentował własną wizję tej postaci.

Dafoe nigdy oficjalnie nie zaproponowano roli Jokera, choć był rozważany przed rozpoczęciem zdjęć do Batmana Tima Burtona. Ostatecznie Jokera zagrał Jack Nicholson, będący pierwszym wyborem studia, a Dafoe kilkanaście lat później wcielił się w innego kultowego antagonistę – Zielonego Goblina w Spider-Manie Sama Raimiego. Czy Dafoe mógłby pojawić się na ekranie także jako przeciwnik Batmana granego przez Roberta Pattinsona? Przypomnijmy, że aktor grał też w innym filmie DC – Aquamanie

Uważacie, że Dafoe sprawdziłby się w tej roli? Poniżej inne fanowskie wyobrażenia:

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA