search
REKLAMA
Artykuły o filmach, publicystyka filmowa

Urzędnicy mogą się bać. Pierwszy zwiastun “Układu zamkniętego”.

Rafał Oświeciński

15 stycznia 2013

ukladiko
REKLAMA

Kiedyś na starym blogu Celuloidowych Fetyszystów popełniłem wpis na temat “Układu zamkniętego” Ryszarda Bugajskiego (Urzędnicy na celowniku. Nareszcie!) i wyraziłem nadzieję na powstanie filmu demaskującego urzędniczą samowolkę. Pomysł, scenariusz, twórcy i aktorzy mogli już wtedy gwarantować dobre, emocjonujące i WAŻNE kino – ważne w rozpoczęciu dyskusji, w wytknięciu ewidentnych błędów w komunikacji człowiek-państwo. Co ciekawe, “Układ zamknięty” nie został zrobiony za kasę państwową (czyli dzięki zapomodze PISF), a za prywatną kasę przedsiębiorców, którzy złożyli się na film Bugajskiego (mniemam, że sprawa finansowania wygląda bardziej skomplikowanie, ale przyjmijmy prostszą wersję).

I dzisiaj zadebiutował zwiastun. Krótki, bo minutowy. Dobrze zrobiony, intrygujący – to niezwykłe! Po prostu pełna profeska. Najważniejsze – 5 kwietnia na ekranach kin. Mam nadzieję, że film nie zginie, bo zapowiada się znakomicie.

Najlepsze HORRORY OSTATNIEJ DEKADY Wybór czytelników

5 NAJLEPSZYCH RÓL EWANA MCGREGORA Cierpienia szkockiego cwaniaka

Avatar

Rafał Oświeciński

Celuloidowy fetyszysta niegardzący żadnym rodzajem kina. Nie ogląda wszystkiego, bo to nie ma sensu, tylko ogląda to, co może mieć sens.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA