search
REKLAMA
Znalezione w sieci

Tysiące DARMOWYCH FILMÓW online. Gdzie oglądać je legalnie?

Łukasz Budnik

24 marca 2020

REKLAMA

Kilka dni temu polecaliśmy wam portal Open Culture, gdzie znaleźć można dosłownie setki filmów do obejrzenia w domowym zaciszu (najczęściej klasyków, choć nie tylko). To nie jedyne źródło, z którego można skorzystać chcąc nadrobić zaległości i spędzić czas przed ekranem. Jakie inne portale oferują darmowe filmy, stale lub tymczasowo? Poniżej kilka propozycji. 

  • Powtórzmy jeszcze raz: Open Culture. Istniejący od 2006 roku portal zbiera w swoich zasobach linki do wielu (w tym momencie jest ich ponad 1000!) bezpłatnych filmów dostępnych do użytku publicznego. Znajdziecie tu wiele klasyków filmowych, produkcje niezależne, filmy noir, nieme, krótkometrażowe kino sztuk walki, westerny, dokumenty i animacje.
  • YouTube – tak jest, YouTube to świetne miejsce, by nadrobić klasykę polskiego kina. Znajdziecie tam między innymi kanał Studia Filmowego TOR, gdzie dostępne są filmy Krzysztofa Kieślowskiego lub Krzysztofa Zanussiego, a także kanał Studia Miniatur Filmowych, który oferuje treści dla młodszych widzów. TUTAJ znajdziecie nasz tekst, w którym wyróżniono jakie polskie filmy można odnaleźć na YouTubie.
  • Gutek Film – popularny polski dystrybutor oferuje dostęp do swoich produkcji. Jak przekonacie się klikając na podany odnośnik, są one do obejrzenia między innymi w serwisie Cineman.pl, z części zasobów którego przez tydzień możecie korzystać za darmoJeśli nie planujecie zostać na dłużej, należy zrezygnować z subskrypcji.
  • VOD.pl –  po kliknięciu w odnośnik traficie na listę filmów (najczęściej polskich, od Studia Filmowego KADR, choć jest tu też klasyka światowego kina), które można obejrzeć za darmo. Warunki są dwa – wyłączenie AdBlocka oraz reklamy pojawiające się przed i w trakcie filmu.
  • Ipla.tv– kolejne miejsce, w którym odnajdziecie dziesiątki darmowych filmów od Studia Filmowego KADR. Podobnie jak w przypadku VOD.pl, warunkiem jest obejrzenie reklam.
  • Dokument Cyfrowo – zrekonstruowane cyfrowo przez WFDiF dzieła polskiej szkoły dokumentu. Dla fanów tej formy pozycja obowiązkowa – to świetna okazja by zobaczyć na przykład, jak wyglądały polskie miasta kilkadziesiąt lat temu.
  • Ninateka – miejsce, w którym znajdziecie spektakle, koncerty, programy i filmy dokumentalne, krótkometrażowe oraz pełnometrażowe, w tym klasykę polskiego kina (filmy Kieślowskiego, Wajdy, Barei czy Chmielewskiego). 
  • Arte.tv – świetna propozycja dla miłośników kina niszowego oraz filmów dokumentalnych.
  • Vod.tvp.pl – serwis należący do Telewizji Polskiej. Wśród darmowych filmów znajdziemy tu między innymi Milczenie Martina Scorsesego oraz Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie.

Pozostaje nam życzyć miłego oglądania! 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA