search
REKLAMA
News

Zobaczcie teaser SQUID GAME: WYZWANIE, reality show opartego na popularnym serialu Netflixa

Program trafi na Netflixa w listopadzie.

Łukasz Budnik

23 września 2023

REKLAMA

17 września 2021 roku na Netfliksie pojawił się serial Squid Game, oryginalna produkcja z Korei. Szybko stała się ona prawdziwym fenomenem na całym świecie. W ciągu czterech tygodni po premierze zainteresował 111 milionów widzów – wcześniej żaden serial nie osiągnął takiego wyniku. 

Twórca serialu, Hwang Dong-hyuk, pracuje nad drugim sezonem swojego przeboju, tymczasem w Wielkiej Brytanii odbyła się realizacja prawdziwej edycji Squid Game, w której do wygrania jest aż 4,56 miliona dolarów. Do turnieju przystąpiło 456 posługujących się językiem angielskim zawodników z całego świata, którzy zostali wyłonieni na podstawie castingów. Oczywiście podstawową różnicą między nadchodzącym wydarzeniem a grą z serialu jest to, że nikt nie zginie podczas rozgrywek. Zadania są jednak zainspirowane tymi z serialu. Do sieci trafił zwiastun, a sam show zadebiutuje 22 listopada:

 

Wokół serialu już na etapie realizacji narosły kontrowersje – według uczestników, warunki podczas rozgrywek były “nieludzkie”. Pojawiały się pogłoski o urazach, których doznają biorący udział w turnieju – jedna z uczestniczek opowiadała:

Nigdy w życiu nie było mi zimno przez taki długi czas. Nie czuliśmy palców u stóp, to było absurdalne. Powinni wziąć odpowiedzialność za to, że nie są na to przygotowani. Producenci pewnie nie pomyśli o pewnych rzeczach, ale kiedy zobaczyli, jaka jest pogoda, powinni zareagować na bieżąco. Denerwuje mnie narracja Netflixa, że tylko kilka osób doznało krzywdy. Wszyscy zostaliśmy skrzywdzeni przez to doświadczenie.

Jak zasugerowała uczestniczka, przedstawiciele Netflixa zaprzeczali doniesieniom, twierdząc, że uczestnicy byli przygotowani m.in. na zimno na planie, a wszelkie twierdzenia o urazach są nieprawdziwe.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA