search
REKLAMA
News

W 2021 roku PRZYJACIELE znikną z biblioteki Netflixa

Łukasz Budnik

23 grudnia 2020

REKLAMA

Złe wieści dla fanów Przyjaciół. Jeśli akurat jesteście w trakcie powtórki serialu na Netfliksie (lub oglądacie go po raz pierwszy!), macie na to czas tylko do końca roku. Z dniem 1 stycznia 2021 kultowy sitcom zniknie z biblioteki w serwisu.

Emitowany oryginalnie w latach 1994-2004 serial trafił do polskiej wersji serwisu 1 stycznia 2018 roku i od tamtej pory można było oglądać jego wszystkie dziesięć sezonów. Powód rychłego zniknięcia Przyjaciół jest bardzo prozaiczny – w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Karolina Orman z biura prasowego Netflix Polska wyjaśniła, że jest to kwestia wygaśnięcia licencji na ten tytuł. Netflix za możliwość udostępnienia Przyjaciół swoim subskrybentom płacił ogromne sumy – 100 milionów dolarów rocznie.

Perypetie szóstki tytułowych bohaterów są dostępne na platformie HBO Max, ta jednak nie dotarła jeszcze do Polski – ma się u nas pojawić w przyszłym roku, nie wiadomo jednak, czy z Przyjaciółmi w komplecie. Agnieszka Niburska, content & commercial PR director w HBO Europe, przekazała Wirtualnym mediom, że w razie jakichkolwiek ustaleń informacje będą przekazywane na bieżąco.

W przygotowaniu jest specjalny program, w którym obsada serialu spotka się aby powspominać czasy realizacji serialu.

Oglądaliście już Przyjaciół?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA