search
REKLAMA
News

TOY STORY 3 odtworzone za pomocą PRAWDZIWYCH zabawek. Realizacja zajęła 8 lat!

Łukasz Budnik

10 lutego 2020

REKLAMA

W nocy twórcy Toy Story 4 odebrali Oscara dla najlepszego filmu animowanego, tymczasem niedawno do sieci trafił materiał związany z trzecią częścią serii, potwierdzający, jak bardzo zaangażowani mogą być fani. Osiem lat temu bracia Morgan i Mason McGrew postanowili odtworzyć Toy Story 3 klatka po klatce, używając prawdziwych zabawek. Gdy zaczynali pracować nad swoim projektem, mieli po 15 i 12 lat. 

Bracia, zachwyceni trzecią częścią serii Pixara, odtwarzali poszczególnie sceny za pomocą prawdziwych zabawek, ludzi i planów, używając animacji poklatkowej. Stworzenie takiej wersji filmu zajmuje mnóstwo czasu – w trwającym 6 sekund klipie może być nawet 25 elementów składowych. Bracia odtworzyli jednak całe 1,5h filmu – zanim go udostępnili, napisali do Disneya z zapytaniem o możliwość wrzucenia go do sieci. Efekt końcowy zobaczycie poniżej – jeśli nie cały, to przynajmniej we fragmentach:

Co sądzicie o takiej inicjatywie? 

 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA