search
REKLAMA
News

Tomasz Kot zagra główną rolę w nowej AKADEMII PANA KLEKSA. Zamiast Adasia Niezgódki zobaczymy Adę

“Akademia Pana Kleksa” zostanie wyreżyserowana przez Macieja Kawulskiego.

Łukasz Budnik

31 maja 2022

REKLAMA

Na początku lutego Dystrybutor Next Film poinformował, że Maciej Kawulski – który ma na koncie takie filmy, jak Underdog oraz Jak pokochałam gangstera, stworzy nową wersję Akademii Pana Kleksa. W komunikacie podano, że “to uwspółcześniona wersja klasycznej bajki Brzechwy, przemawiająca swoją treścią i formą do najmłodszych, ale i wchodząca w dialog ze starszymi widzami, którzy wciąż pamiętają kultową ekranizację z lat 80.”.

Film wyprodukuje Open Mind Production, natomiast jego koproducentem jest Bajka Pana Kleksa. Dziś oficjalnie poinformowano, że w rolę Ambrożego wcieli się Tomasz Kot. Aktor miał pokonać takich kandydatów, jak Rafał Zawierucha, Maciej Musiałowski i Paweł Deląg.

Podczas konferencji prasowej poświęconej filmowi ogłoszono też, że w nowej wersji zamiast Adasia Niezgódki zobaczymy Adę Niezgódkę. W dziewczynkę wcieli się Antonina Litwiniak (Tajemnica zawodowa). Zdjęcia mają rozpocząć się latem. W ramach promocji filmu przygotowano też wirtualne uniwersum pogłębiające świat stworzony przez Brzechwę – więcej tutaj.

Film zostanie pokazany w dwóch częściach. Zadebiutują one w 2023 i 2025 roku.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA