search
REKLAMA
News

SUKCESJA dobiega końca. Czwarty sezon będzie pożegnaniem z serialem

“Sukcesja” zadebiutowała w 2018 roku.

Łukasz Budnik

24 lutego 2023

REKLAMA

W marcu zadebiutuje czwarty sezon serialu Sukcesja. Jak się okazuje, najnowsza odsłona świetnie ocenianego serialu HBO będzie ostatnią – potwierdził to Jesse Armstrong, twórca formatu, w wywiadzie z The New Yorker.

Armstrong stwierdził:

W tytule “Sukcesja” jest pewna obietnica. Nigdy nie uważałem, że to się może ciągnąć zawsze. Zakończenie zawsze krążyło mi po głowie. Od sezonu drugiego zastanawiałem się: czy to ten, czy może następny, czy może jeszcze kolejny?

Twórca przyznał, że nad zakończeniem serialu na czwartym sezonie zaczął się na poważnie zastanawiać w 2021 roku, rozważał jednak także inne opcje.

Mogliśmy zrobić kilka krótkich sezonów, lub dwa standardowe. Mogliśmy też ciągnąć to przez długi czas i zmienić serial w coś innego, bardziej niezobowiązującego, gdzie byłyby dobre i złe tygodnie. Mogliśmy też stworzyć coś kompletnego i zakończyć w dobrym stylu – tę opcję zawsze preferowałem. Utwierdziłem się w tej decyzji podczas pisania i gdy zaczęliśmy kręcić. Poinformowałem obsadę, że to prawdopodobnie koniec.

Dotychczas Sukcesja otrzymała 19 nagród Emmy (w tym dwie dla najlepszego serialu). Finałowy sezon zadebiutuje 27 marca, a wystąpią w nim m.in. Brian Cox, Jeremy Strong, Nicholas Braun, Kieran Culkin, Matthew Macfadyen oraz Sarah Snook.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA