search
REKLAMA
News

SAM RAIMI wyreżyseruje kontynuację DOKTORA STRANGE’A? Trwają rozmowy

Łukasz Budnik

6 lutego 2020

strange
REKLAMA

W styczniu “The Hollywood Reporter” poinformowało, że Scott Derrickson zrezygnował z funkcji reżysera kontynuacji Doktora Strange’a, zatytułowanej Doctor Strange: In the Multiverse of Madness. Jako powód podano różnice artystyczne i rozpoczęto poszukiwania jego zastępcy. Według najnowszych informacji Marvel prowadzi w tej sprawie rozmowy z Samem Raimim. 

Twórca Martwego zła ma już doświadczenie w adaptacjach komiksów – jest odpowiedzialny za trylogię o Spider-Manie z Tobeyem Maguire’em w roli tytułowej, tworzoną w latach 2002-2007. Początkowo Raimi miał tworzyć także czwartą część tamtej serii, jednak na skutek nieporozumień ze studiem zrezygnował z projektu. Jego ostatnim reżyserskim dokonaniem jest krótkometrażowy horror The Black Ghiandola z 2017 roku.

W lipcu 2019 zapowiedziano, że Marvel planuje wpleść w kolejnego Doktora Strange’a nieco horroru. Pod koniec zeszłego roku Kevin Feige stwierdził, że elementy grozy będą działać tak, jak w klasykach z lat 80. Data premiery zaplanowana jest na 7 maja 2021 roku. Poza Benedictem Cumberbatchem w filmie pojawi się Elizabeth Olsen, a fabuła ma łączyć się z serialami Disney+, WandaVision oraz Lokim. W sequelu nie pojawi się prawdopodobnie Rachel McAdams, którą oglądaliśmy w części pierwszej.

Czekacie na ten film?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA