search
REKLAMA
News

RACHEL ZEGLER odniosła się do negatywnych reakcji na obsadzenie jej w roli Królewny Śnieżki. “Ludzie byli wściekli”

Rachel Zegler w zeszłym roku mogliśmy oglądać w West Side Story, jej ekranowym debiucie.

Łukasz Budnik

1 lutego 2022

zegler śnieżka
REKLAMA

W zeszłym tygodniu w sieci głośno było o komentarzach Petera Dinklage’a na temat kolejnej aktorskiej wersji animacji Disneya – Królewny Śnieżki i Siedmiu Krasnoludków, nadchodzącego remake’u pierwszego pełnometrażowego filmu w dorobku studia, który trafił na ekrany kin w 1937 roku i stał się dużym sukcesem. Aktorowi nie spodobała się idea pokazywania w filmie krasnoludków, ponieważ uważa to za utrwalanie stereotypów (według doniesień, w filmie zostaną one zastąpione “magicznymi stworzeniami”). To nie pierwszy raz, gdy nowa Śnieżka wzbudziła kontrowersje; komentarze wzbudziło też obsadzenie Rachel Zegler w tytułowej roli.

W rozmowie z Andrew Garfieldem przeprowadzonej w ramach cyklu Actors on Actors, dwudziestoletnia Zegler odniosła się do negatywnych reakcji na jej casting.

Nigdy bym nie przypuszczała, że dostanę taką możliwość. Zwykle nie widzi się Śnieżek, które mają latynoskie korzenie, choć to popularna postać w krajach hiszpańskojęzycznych. To ikona, bez względu na to, o której wersji mówimy. Nie widujesz jednak ludzi, którzy wyglądają jak ja i wcielają się w takie role. Gdy ogłoszono, że mnie obsadzono, to było coś dużego; przez kilka dni trendowało na Twitterze, bo ludzie byli wściekli. Musimy ich pokierować miłością w dobrą stronę. Ostatecznie mam pracę, którą wykonam z ekscytacją. Mogę być latynoską księżniczką.

W jednym z wcześniejszych wywiadów Zegler przyznała, że na początku czuła się zraniona negatywnymi komentarzami i doświadczyła syndromu oszusta, jako że padały sugestie, że w nieuczciwy sposób dostała kilka ról w hollywoodzkich produkcjach (aktorkę w zeszłym roku mogliśmy oglądać w West Side Story, jej ekranowym debiucie, a poza Śnieżką wystąpi jeszcze w kontynuacji Shazama).

WEST SIDE STORY

Nową wersję Śnieżki wyreżyseruje Marc Webb, który stwierdził, że “niezwykłe możliwości wokalne Rachel to tylko początek jej talentów” i że “jej siła, inteligencja i optymizm będą stanowić integralną część odkrywania na nowo klasycznej baśni Disneya”.

Data premiery Królewny Śnieżki nie została jeszcze ogłoszona. Nowa wersja ma rozwijać historię znaną z oryginalnej animacji. Nowe piosenki do filmu napiszą Benj Pasek i Justin Paul, którzy stali też za utworami m.in. do La La Land oraz Króla rozrywki. Nad scenariuszem pracuje Greta Gerwig. Poza Zegler, w obsadzie jest Gal Gadot, która zagra Złą Królową.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA