search
REKLAMA
News

Premier Mateusz Morawiecki NAPISAŁ list do NETFLIXA w sprawie BŁĘDU w serialu

Filip Pęziński

11 listopada 2019

morawiecki 1
REKLAMA

The Devil Next Door – nowy miniserial Netflixa przedstawiający historię Iwana Demianiuka, który w 1977 roku trafił przed sąd zidentyfikowany jako strażnik więzienny z Treblinki (nazistowskiego obozu zagłady) – wzbudził w Polsce wiele emocji. Widzowie zauważyli, że w produkcji do oznaczenia obozów zagłady użyto powojennej mapy Polski, nie zaznaczając, że były to tereny okupowane przez Niemców. Właśnie w tej sprawie napisał do prezesa Netflixa premier polskiego rządu Mateusz Morawiecki.

Premier poinformował o tym za pośrednictwem swojego konta na Facebooku:

Napisałem list do szefa Netflix pana Reeda Hastingsa w sprawie nieścisłości historycznych w produkcjach filmowych na tej platformie.

Być może dla ich twórców to mało znaczące pomyłki, ale są bardzo krzywdzące dla Polski i naszym zadaniem jest stanowczo zareagować.

Mam nadzieję, że moje argumenty spotkają się ze zrozumieniem osób zarządzających Netflixem.

Poniżej prezentujemy cały list, który został wysłany do Reeda Hastingsa (Mateusz Morawiecki wysłał oczywiście również wersję anglojęzyczną):

Swoje oświadczenia w tej sprawie wydało już Ministerstwo Spraw Zagranicznych oraz Porozumienie Jarosława Gowina (koalicyjna partia Prawa i Sprawiedliwości).
Co myślicie o całej sytuacji?
Filip Pęziński

Filip Pęziński

Wychowany na "Batmanie" Burtona, "RoboCopie" Verhoevena i "Komando" Lestera. Miłośnik filmów superbohaterskich, Gwiezdnych wojen i twórczości sióstr Wachowskich. Najlepszy film, jaki widział w życiu, to "Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj".

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA