search
REKLAMA
News

Pierwszy zwiastun FLAMIN’ HOT Evy Longorii. To historia twórcy słynnego smaku Cheetosów

Informacje o “Flamin’ Hot” pojawiły się w 2019 roku.

Łukasz Budnik

11 maja 2023

REKLAMA

W 2019 roku do sieci trafiły informacje, że Eva Longoria, znana między innymi z Gotowych na wszystko, wyreżyseruje biografię Richarda Montañeza, twórcy słynnego smaku Cheetosów – Flamin’ Hot (to także tytuł filmu). Po niemal czterech lat do sieci trafił zwiastun produkcji.

Montañez to syn meksykańskiego emigranta, który dorastał jako robotnik na farmie, gdzie zbierał winogrona. Posiłki dzielił z sześcioma innymi rodzinami, a mieszkał w jednym pokoju wraz z dziesięciorgiem rodzeństwa. Po podjęciu kilku innych prac zatrudnił się w końcu jako dozorca w firmie Frito-Lay. To właśnie tam wpadł na pomysł nowego smaku Cheetosów, zainspirowanego popularnym meksykańskim jedzeniem. Idea przyjęła się wspaniale i stała prawdziwym fenomenem, a Montañez rozpoczął drogę na szczyt.

Główną rolę zagrał Jesse Garcia, a towarzyszą mu m.in. Tony Shalhoub, Dennis Haysbert oraz Emilio Rivera.

Scenariusz filmu napisał Lewis Colick (Charlie St. Cloud). Produkcja zadebiutuje 9 czerwca na platformie Hulu, a tego samego dnia prawdopodobnie pojawi się w Polsce także na Disney+. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA