search
REKLAMA
News

NICOLAS CAGE na planie nadchodzącego westernu myślał, że chce go zabić koń

Nicolas Cage opowiedział o swoich doświadczeniach z planu w spotkaniu zorganizowanym przez ‘The Hollywood Reporter”.

Łukasz Budnik

6 stycznia 2022

nicolas cage unbearable weight of massive talent
REKLAMA

W ostatnim czasie “The Hollywood Reporter” zorganizowało spotkanie kilku aktorów, którzy porozmawiali o swoich ostatnich projektach. Wśród nich byli Nicolas Cage i Jonathan Majors, mówiący o swoich doświadczeniach ze zwierzętami na planie.

Cage opowiedział o pracy nad westernem “Butcher’s Crossing”, przy okazji której poznał humorzastego konia o imieniu Rain Man.

Mój koń, Rain Man, chciał mnie zabić. (…) Wciąż próbował mnie z siebie zrzucać i wycelować moją głową w dachy, a gdy schodziłem i chciałem być dla niego miły, uderzał mnie łbem. To nie była frajda. Zawsze miałem dobre doświadczenia ze zwierzętami, w tym z końmi, ale Rain Man chciał mnie pozbawić życia.

cage butchers crossing

Cage dodał:

Cieszę się, że przeżyłem pracę na planie. Reżyserem był Gabe Polsky. Na końcu powiedziałem mu: “Gabe, nie wsiadam znowu na tego konia”. (…) W końcu to jednak zrobiłem, a ten znowu chciał mnie zrzucić. Stwierdziłem: “To koniec. To było moje ostatnie ujęcie, a wy zrobiliście z tego numer kaskaderski. Prawie zabiliście mnie w ostatnim ujęciu filmu”. Jak widzicie, Rain Man sprawił, że mam PTSD.

“Butcher’s Crossing” zostało oparte na powieści Johna Edwarda Williamsa. Akcja książki rozgrywa się w drugiej połowie XIX wieku. Cage wciela się w myśliwego Millera, który wraz z 23-letnim Willem Andrewsem bierze udział w polowaniu na stado bizonów.

Data premiery nie została jeszcze ustalona.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA