search
REKLAMA
News

KEVIN BACON napisał na temat zmarłego FREDA WARDA. Zagrali razem w filmie “Wstrząsy”

Fred Ward zmarł 8 maja.

Łukasz Budnik

14 maja 2022

wstrząsy 1
REKLAMA

8 maja w wieku 79 lat zmarł Fred Ward, popularny amerykański aktor filmowy, który w swojej karierze pojawił się m.in. we Wstrząsach. Towarzyszył mu tam Kevin Bacon, który upamiętnił aktora w mediach społecznościowych.

Bacon napisał na swoim profilu na Twitterze:

Wieść o Fredzie Wardzie jest bardzo smutna. Nie mógłbym sobie wymarzyć lepszego partnera do walki z robalami z podziemi. Zawsze będę pamiętać nasze rozmowy o jego miłości do Django Reinhardta i gitary jazzowej podczas naszych długich, gorących dni w słońcu pustyni. Spoczywaj w pokoju, Fred.

Wstrząsy zadebiutowały w 1990 roku i choć nie okazały się sukcesem finansowym, zdobyły uznanie krytyków i po czasie stały się kultowym tytułem, który rozpoczął całą franczyzę. Ostatni dotychczas film z cyklu pojawił się w 2020 roku. Bacon miał powrócić do swojej roli w serialu telewizyjnym, ten jednak ostatecznie nie został zrealizowany.

Fred Ward w swojej karierze pojawił się jeszcze w takich filmach, jak Ucieczka z AlcatrazPierwszy krok w kosmosieNa skrótyHenry i June czy Naga broń 33 ⅓: Ostateczna zniewaga. W 2015 roku zagrał także w serialu Detektyw

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA