Fatalne otwarcie nowego TERMINATORA. Szykuje się porażka finansowa

Autor: Łukasz Budnik
opublikowano

Terminator: Mroczne przeznaczenie zebrał lepsze recenzje niż dwie poprzednie odsłony serii, ale – ku niewątpliwemu rozczarowaniu twórców – fatalnie poradził sobie finansowo podczas pierwszego weekendu wyświetlania. 

Mroczne przeznaczenie, będące bezpośrednim sequelem filmów Jamesa Camerona i ignorujące fabuły pozostałych odsłon, zarobiło w amerykańskich kinach około 29 milionów dolarów. To znacznie mniej, niż przewidywali analitycy, którzy spodziewali się otwarcia na poziomie 47 milionów. Niewiele lepiej wygląda sytuacja na rynkach zagranicznych – co prawda film nie miał jeszcze premiery we wszystkich krajach (w Polsce trafi do kin 8 listopada), ale już teraz rozczarowaniem okazały się wyniki chociażby w Chinach, gdzie film zarobił podobną kwotę, co w USA.  Przy budżecie wynoszącym około 185 milionów i kosztach promocji pieniądze zainwestowane w nowego Terminatora mogą się nawet nie zwrócić. Tymczasem Joker i druga część Czarownicy wciąż radzą sobie dobrze w box offisie, konkurując o pierwsze miejsce weekendu.

Wygląda na to, że powrót Lindy Hamilton i Arnolda Schwarzeneggera nie był wystarczającym powodem, by przyciągnąć ludzi do nowego Terminatora. A wy planujecie wybrać się do kina? 

Ostatnio dodane