search
REKLAMA
News

Disney walczy o Oscary dla obsady AVENGERS: KOŃCA GRY

Łukasz Budnik

8 listopada 2019

avengers end game
REKLAMA

Disney kontynuuje kampanię oscarową dla swojego olbrzymiego tegorocznego przeboju – Avengers: Końca gry. Studio jakiś czas temu uruchomiło stronę disneystudiosawards.com, gdzie przedstawia własnych kandydatów do wzięcia pod rozwagę przez członków Akademii. Do tej pory przebój Marvela nominowany był w dwunastu kategoriach – teraz Disney dorzucił jeszcze te aktorskie.

W związku z tym, że w Końcu gry nie ma wyraźnie pierwszoplanowej postaci, studio prezentuje kandydatury w kategoriach drugoplanowych. Aktorki, które mają być wzięte pod rozwagę to Scarlett Johansson, Zoe Saldana, Gwyneth Paltrow, Karen Gillan  i Brie Larson, a aktorzy – Robert Downey Jr., Chris Evans, Mark Ruffalo, Chris Hemsworth, Don Cheadle, Paul Rudd, Josh Brolin i Jeremy Renner. 

Fanom Roberta Downeya Juniora bardzo zależy na tym, żeby został uhonorowany Oscarem – teraz będą mogli kibicować właściwie całej głównej obsadzie.

Disney sugeruje ponadto, że Koniec gry powinien powalczyć o statuetkę dla najlepszego filmu, podobnie jak Czarna Pantera w poprzednim sezonie nagród. Ponadto, jako potencjalni kandydaci do grona nominowanych wskazani zostali Anthony i Joe Russo jako najlepsi reżyserzy, Christopher Markus i Stephen McFeely za najlepszy scenariusz adaptowany, Alan Silvestri za muzykę oraz Trent Opaloch za zdjęcia. Pozostałe kategorie należą już do technicznych – scenografia, kostiumy, dźwięk, montaż dźwięku, montaż, charakteryzacja oraz efekty specjalne.

Inne filmy które Disney będzie szczególnie wspierał w walce o nagrody to AladynKról LewToy Story 4 oraz Kraina lodu 2.

Czy według was Avengers: Koniec gry ma szansę w walce o najważniejsze nagrody? 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA