News
Rosamund Pike jako MARIA SKŁODOWSKA-CURIE na PLAKACIE i w ZWIASTUNIE „Radioactive”
W filmie RADIOACTIVE Rosamund Pike ożywia legendę MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE, odkrywając jej życie i pasję do nauki w niezwykły sposób.
Radioactive miało światową premierę 14 września na Festiwalu Filmowym w Toronto. Obok Rosamund Pike, która wcieliła się oczywiście w słynną polską noblistkę, w filmie zagrali Anya Taylor-Joy jako córka Curie-Skłodowskiej i Aneurin Barnard wcielający się we francuskiego naukowca Paula Langevina, z których noblistka wdała się w romans. Męża Skłodowskiej-Curie zagrał Sam Riley.
Tymczasem zaprezentowano pierwszy plakat i zwiastun filmu biograficznego:
Maria Skłodowska-Curie była prekursorką radiochemii, a do jej największych dokonań należą rozwinięcie teorii promieniotwórczości oraz odkrycie dwóch nowych pierwiastków – radu i polonu. Była także inicjatorką badania nad leczeniem raka za pomocą promieniotwórczości. Ze swoje badania została dwukrotnie nagrodzona Nagrodą Noble’a.
W 2016 roku w filmie Maria Skłodowska-Curie w noblistkę wcieliła się Karolina Gruszka.
