search
REKLAMA
News

Zmarł PAWEŁ KRÓLIKOWSKI. Miał 58 lat

Łukasz Budnik

27 lutego 2020

REKLAMA

Jak poinformował “Super Express”, dziś na ranem w wieku 58 lat zmarł Paweł Królikowski. Aktor zmagał się z chorobą neurologiczną – cztery lata temu przeszedł operację wycięcia tętniaka mózgu. O jego śmierci poinformowała osoba z bliskiego otoczenia, fakt ten potwierdziła również Ewa Leśniak ze Związku Artystów Scen Polskich, którego aktor był niegdyś prezesem.

Królikowski 20 grudnia trafił do szpitala na oddział neurochirurgiczny, gdzie miał przejść kolejną operację – według informacji SE, aktor pozostał na oddziale aż do śmierci. W swojej karierze pojawiał się w takich produkcjach jak Pantarej, Ciało, Wszyscy jesteśmy Chrystusami, Pitbull, Odwróceni Belfer. Dużą popularność zdobył dzięki roli Kusego w Ranczu. Pojawiał się też w telewizji, na przykład jako juror w programie “Twoja twarz brzmi znajomo”.

Był bratem Rafała Królikowskiego, mężem Małgorzaty Ostrowskiej-Królikowskiej i ojcem piątki dzieci, w tym Antoniego, również aktora.

Żegnamy.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA