search
REKLAMA
News

Zadebiutował pierwszy zwiastun filmu AKADEMIA PANA KLEKSA z Tomaszem Kotem. Premiera w 2023 roku

“Akademia Pana Kleksa” została wyreżyserowana przez Macieja Kawulskiego.

Łukasz Budnik

6 grudnia 2022

akademia pana kleksa
REKLAMA

Na początku lutego dystrybutor Next Film poinformował, że Maciej Kawulski – który ma na koncie takie filmy, jak Underdog oraz Jak pokochałam gangstera, stworzy nową wersję Akademii Pana Kleksa. W komunikacie podano, że “to uwspółcześniona wersja klasycznej bajki Brzechwy, przemawiająca swoją treścią i formą do najmłodszych, ale i wchodząca w dialog ze starszymi widzami, którzy wciąż pamiętają kultową ekranizację z lat 80.”. Dziś do sieci trafił jej zwiastun.

Film wyprodukuje Open Mind Production, natomiast jego koproducentem jest Bajka Pana Kleksa. W rolę Ambrożego wcieli się Tomasz Kot. Aktor miał pokonać takich kandydatów, jak Rafał Zawierucha, Maciej Musiałowski i Paweł Deląg. W nowej wersji zamiast Adasia Niezgódki zobaczymy Adę Niezgódkę. W dziewczynkę wcieli się Antonina Litwiniak (Tajemnica zawodowa). Zdjęcia odbyły się latem i realizowane  były w Polsce i w Norwegii. W ramach promocji filmu przygotowano też wirtualne uniwersum pogłębiające świat stworzony przez Brzechwę – więcej tutaj.

Film zostanie pokazany w dwóch częściach. Zadebiutują one w 2023 i 2025 roku.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA