search
REKLAMA
News

OSCARY 2022: obowiązkowe szczepienia dla nominowanych i zaproszonych gości

Oscary zostaną przyznane 27 marca.

Łukasz Budnik

18 lutego 2022

oscary szczepienia
REKLAMA

Zbliża się ceremonia rozdania Oscarów. Statuetki zostaną przyznane w nocy z 27 na 28 marca w Dolby Theater. Do sieci trafiły informacje na temat środków bezpieczeństwa obowiązujących podczas gali.

Jak poinformowało New York Times, Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej ustaliła, że wszyscy nominowani i zaproszeni goście będą mogli pojawić się na ceremonii tylko po przyjęciu szczepionki przeciwko COVID-19 (okazując certyfikat) oraz po co najmniej dwukrotnym teście z wynikiem negatywnym. Inaczej sprawa wygląda w przypadku tych, którzy będą występować podczas gali i ogłaszać zwycięzców – ci nie muszą okazywać certyfikatu szczepienia, za to będą rygorystycznie poddawani testom.

Ustalono też, co z maseczkami. Nominowani i zaproszeni przez nich goście nie będą musieli mieć zakrytej twarzy i zostaną usadowieni blisko sceny, z zachowaniem dystansu społecznego. Inni obecni na ceremonii będą siedzieć z tyłu, tuż obok siebie, zatem w tym przypadku maseczki będą prawdopodobnie obowiązkowe. Na sali pojawi się około 2500 osób, podczas gdy Dolby Theater jest w stanie pomieścić nawet 3300 gości.

oscary

W ostatnim czasie w Los Angeles odnotowuje się mniej przypadków zarażenia koronawirusem. W tym tygodniu ustalono, że goście parków tematycznych Disneya nie muszą już nosić maseczek, jeśli są w pełni zaszczepieni, z kolei przedstawiciele festiwalu Coachella ogłosili, że uczestnicy nie będą musieli okazywać certyfikatu szczepienia ani wyników testów. Możliwe też, że w końcówce marca zostanie też całkowicie zniesiony nakaz noszenia maseczek w zamkniętych przestrzeniach, nie wiadomo jednak, czy stanie się to przed Oscarami.

zdjęcie główne: Vox

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA