search
REKLAMA
News

Nowe dane dotyczące oglądalności 3. sezonu WIEDŹMINA. Z odcinka na odcinek mniej widzów

Dane zebrało Samba TV.

Łukasz Budnik

7 lipca 2023

REKLAMA

Na Netflixie można oglądać już pierwszą część trzeciego sezonu Wiedźmina, ostatniego z udziałem Henry’ego Cavilla w roli Geralta z Rivii. W sieci pojawiły się dane na temat oglądalności pięciu nowych odcinków na podstawie wyliczeń Samba TV.

Z informacji wynika, że premierowy odcinek obejrzano w 1,1 mln gospodarstw domowych w USA – mniej niż w przypadku sezonu drugiego, którego pierwszy odcinek obejrzano w 1,3 mln domów. Jeszcze gorzej sprawa ma się w przypadku kolejnych odcinków, tu bowiem każdy kolejny przyciągnął mniej widzów (kolejno 893 tysiące, 750 tysięcy, 602 tysiące i 505 tysięcy). Według Samba TV, w drugim sezonie żaden z odcinków nie był obejrzany przez mniej niż milion widzów w USA w pierwszym tygodniu wyświetlania. Pierwszy sezon to wciąż jeden z najpopularniejszych sezonów w historii Netflixa.

Deadline” zauważa, że Samba TV nie mierzy wyświetleń na urządzeniach mobilnych, choć tak czy inaczej daje dobry obraz tego, jak dany serial poradził sobie w pierwszym tygodniu wyświetlania. Na ten moment nie mamy jeszcze raportu oglądalności od Nielsena, zaś Netflix poinformował, że trzeci sezon oglądano do tej pory łącznie przez 73 miliony godzin w ciągu czterech dni – co jest wynikiem znacznie słabszym niż w przypadku sezonu drugiego, który mógł się pochwalić liczbą 142 mln.

Trzy ostatnie odcinki sezonu zadebiutują 27 lipca.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA