search
REKLAMA
News

IRLANDCZYK najdłuższym filmem Martina Scorsesego

Łukasz Budnik

28 sierpnia 2019

REKLAMA

Już wkrótce premiera Irlandczyka Martina Scorsesego – w wybranych kinach pojawi się 1 listopada, zaś na platformę Netflix trafi 27 listopada. Dowiedzieliśmy się, ile potrwa nowy film reżysera.

Okazuje się, że to najdłuższy film w karierze Scorsesego. Czas trwania to aż 210 minut. Dla porównania Wilk z Wall Street trwał 180 minut, Kasyno – 178, a Chłopcy z ferajny – 147.

Po raz pierwszy Irlandczyk zostanie zaprezentowany uczestnikom Nowojorskiego Festiwalu Filmowego. Pokaz odbędzie się już 27 września.

Irlandczyk to osadzona w powojennej Ameryce gangsterska opowieść widziana oczami weterana II wojny światowej Franka Sheerana, oszusta i płatnego mordercy pracującego dla najbardziej osławionych przestępców XX wieku. Rozgrywająca się na przestrzeni kilkudziesięciu lat saga poświęcona jest jednej z największych zagadek kryminalnych w historii Stanów Zjednoczonych – tajemniczemu zaginięciu legendarnego przywódcy związków zawodowych Jimmy’ego Hoffa.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA