search
REKLAMA
News

DiCaprio i De Niro w nowym zwiastunie filmu KILLERS OF THE FLOWER MOON Scorsese

Nowy zwiastun filmu, który zachwycił krytyków w Cannes.

Łukasz Budnik

5 lipca 2023

REKLAMA

Zbliża się premiera nowego filmu Martina Scorsese, Killers of the Flower Moon. Film, w którym występują m.in. Robert De Niro i Leonardo DiCaprio zadebiutował na festiwalu w Cannes, a tymczasem do sieci trafił nowy zwiastun.

Oparty na uznanej książce Davida Granna, Killers of the Flower Moon: The Osage Murders and the Birth of the FBI, film ma łączyć western z kryminałem i opowiadać o indiańskim plemieniu Osage, które osiadło na jałowym terytorium w nadziei, że pozostanie ono poza zainteresowaniem białych. Na terenie odkryto jednak złoże ropy, na której plemię wkrótce się wzbogaciło. Bogactwo przyciągnęło białych i pośród ludności Osage zaczęło dochodzić do niewyjaśnionych morderstw, którymi zainteresowało się ówczesne FBI, w tym J. Edgar Hoover.

W filmie zagrali m.in. Leonardo DiCaprio, Robert De Niro, Jesse Plemons, Lily Gladstone, Brendan Fraser oraz John Lithgow. Produkcja zadebiutuje w kinach w październiku, a później będzie dostępna na Apple TV+. 

TUTAJ PRZECZYTACIE NASZĄ RECENZJĘ.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA