search
REKLAMA
News

Claire Foy i Olivia Colman pojawią się gościnnie w 6. sezonie THE CROWN? Nowe doniesienia

Czy w 6. sezonie “The Crown” zobaczymy wszystkie odtwórczynie roli Elżbiety?

Łukasz Budnik

11 czerwca 2023

REKLAMA

Zbliża się premiera szóstego, ostatniego sezonu The Crown. Na ten moment nie ma jeszcze szczegółów na temat fabuły szóstego sezonu, jednak zapewne skupi się on na wydarzeniach z lat 90., w tym na śmierci księżnej Diany (przy czym nie ma być ona pokazana na ekranie) i jej skutkach.

Tymczasem do sieci trafiły doniesienia, że twórcy postanowili w wyjątkowy sposób uhonorować zmarłą w zeszłym roku królową, wobec czego w finałowym sezonie mamy zobaczyć aż cztery aktorki wcielające się w Elżbietę. Poza Imeldą Staunton, która jest teraz regularną odtwórczynią tej roli, pojawić mają się Claire Foy i Olivia Colman (które grały Elżbietę w sezonach 1-2 oraz 3-4), jak również Viola Prettejohn, która zagra Elżbietę z czasów drugiej wojny światowej (to akurat potwierdzone wieści). Według źródeł The Sun, pomysł ten pojawił się w okolicach śmierci królowej, a Foy i Colman znalazły czas na zagranie scen pomimo napiętego harmonogramu.

Finałowy sezon The Crown zadebiutuje w tym roku, choć dokładna data premiery nie została jeszcze podana. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA