search
REKLAMA
Quiz

QUIZ! Sprawdź, co wiesz o polskich filmach science fiction i wygraj zaproszenie na premierę

Ile wiecie o polskich filmach science fiction?

Łukasz Budnik

22 czerwca 2022

polskie filmy SF
REKLAMA

W piątek do wybranych kin trafi dystrybuowany przez Velvet Spoon film Dzień, w którym znalazłem w śmieciach dziewczynę. Zapraszamy do udziału w quizie na temat polskich filmów science fiction, w którym możecie wygrać podwójne zaproszenie na premierę filmu w Warszawie. 

Opis filmu brzmi:

Polska, rok 2026. Osoby skazane za ciężkie przestępstwa poddaje się automacji. Goli im się głowy, a na szyjach zapina obroże, które regularnie wstrzykują do organizmu odurzającą substancję otępiającą zmysły. Więźniowie bezpowrotnie tracą wszystkie wspomnienia, a następnie są poddawani szkoleniom do prac nie wymagających zaangażowania intelektualnego. Zautomatyzowane w ten sposób jednostki państwo wykorzystuje niewolniczo do prac społecznych lub wypożycza prywatnym przedsiębiorcom za opłatą.
Tymczasem były aktywista na znak protestu ogłasza swoje samobójstwo, które zamierza popełnić na żywo w internecie, w Sylwestra. Chce tym samym w ostateczny sposób przeciwstawić się wprowadzonemu w Polsce reżimowi. Dzień wcześniej znajduje w śmieciach porzuconą niewolnicę, co powstrzymuje go przed zakończeniem swojego życia i uwalnia lawinę nieprzewidzianych zdarzeń.
Wygra osoba, która najszybciej odpowie na jak najwięcej dobrych pytań. O wygranej zostanie poinformowana drogą mailową do piątku do godziny 12:00.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA