Plebiscyt

Zagłosuj w plebiscycie na NAJLEPSZE POLSKIE KOMEDIE!

Autor: Maja Budka
opublikowano

 „A w filmie polskim, proszę pana, to jest tak – nuda. Nic się nie dzieje, proszę pana. Nic. Taka, proszę pana. Dialogi niedobre. Bardzo niedobre dialogi są. W ogóle brak akcji jest. Nic się nie dzieje ” .

Ano, nie do końca. Polskie filmy, w szczególności polskie komedie, to jak wyżej udowodniono bezdenna studnia złotych myśli, żartobliwych dialogów i błyskotliwych sentencji recytowanych powszechnie przez każdego rodaka. Obyczajowe, sensacyjne, komediodramaty – polskie komedie inteligentnie i z cynizmem opowiadają o polskiej codzienności. Kiedyś oswajały z powojenną traumą i wykpiwały peerelowską rzeczywistość, dziś uwypuklają polskie kompleksy, stając się krzywym zwierciadłem, w którym przejrzeć się może każdy Polak. 

Poniżej znajduje się lista 55 polskich komedii (od lat 30. do współczesności), spośród których możecie wybrać pięć waszym zdaniem najlepszych. Jeżeli uważacie, że zabrakło jakiegoś tytułu, na końcu formularza znajduje się specjalne pole, gdzie możecie wpisywać indywidualne odpowiedzi. Głosowanie zakończy się 15 czerwca o północy. 

Wybieramy NAJLEPSZE POLSKIE KOMEDIE!

Ostatnio dodane