search
REKLAMA
Plebiscyt

Wybieramy NAJLEPSZE HORRORY XXI WIEKU. Weź udział w głosowaniu!

Które horrory z XXI wieku są najlepsze? Zagłosujcie!

REDAKCJA

7 stycznia 2022

horrory
REKLAMA

Horror to jeden z tych gatunków filmowych, który najtrudniej scharakteryzować lub zdefiniować. Filmy grozy mają nas przede wszystkim przestraszyć, wprawić w osłupienie, zszokować, zasiać w naszej głowie ziarno niepokoju. Każdy ma jednak swoje własne kryteria, według których ocenia straszność danego filmu. I choć horror jest jednym z najstarszych filmowych gatunków w historii, wciąż się rozwija i zaskakuje nowymi autorskimi podejściami do tematu. Po roku 2000 powstało wiele świeżych i oryginalnych produkcji, w formie jak i w treści, które szybko przedostały się do kanonu. Nie brakuje również ukrytych perełek, które redefiniują gatunek pełen duchów, baśniowych stworzeń prosto z folkloru, paranormalnych aktywności czy zamaskowanych morderców.

Z okazji zbliżającej się premiery horroru Krzyk w dystrybucji Forum Film, serdecznie zapraszamy was do wzięcia udziału w głosowaniu na najlepszy horror XXI wieku. Poniżej znajdziecie listę 200 ekranowych straszydeł, tym mniej i bardziej kultowych, tych z klasy A orz B, z których możecie wybrać 10 waszym zdaniem najstraszniejszych. Jeśli uważacie, że któregoś ważnego tytułu zabrakło, możecie śmiało dopisać swój typ na końcu formularza w specjalnie zadedykowanej do tego rubryce. Zabawa trwać będzie do 11 stycznia do godziny 23.59.

Pamiętajcie, że formularz można scrollować.

 

REDAKCJA

REDAKCJA

film.org.pl - strona dla pasjonatów kina tworzona z miłości do filmu. Recenzje, artykuły, zestawienia, rankingi, felietony, biografie, newsy. Kino klasy Z, lata osiemdziesiąte, VHS, efekty specjalne, klasyki i seriale.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA