Plebiscyt

Wybieramy NAJLEPSZE FILMY OSTATNIEJ DEKADY. Weź udział w głosowaniu

Autor: REDAKCJA
opublikowano

Dla zasady i w razie pytań przypominamy raz jeszcze, że dokładnie wiemy o tym, iż formalnie dekada minie dopiero za rok. Jednak wiele czasopism, magazynów i stron internetowych poświęconych filmowej publicystyce już dziś chętnie dzieli się z czytelnikami różnorodnymi plebiscytami podsumowującymi mijające dziesięciolecie w kinie i telewizji. Nie chcielibyśmy być gorsi, ponadto jesteśmy niezwykle ciekawi waszego zdania, dlatego proponujemy wam wzięcie udziału w plebiscycie na NAJLEPSZE FILMY OSTATNIEJ DEKADY (czytaj: dziesięciolecia 2010–2019).

Zwłaszcza, że jest co podsumowywać! Kino zmieniło się bowiem diametralnie. Cofnijmy się w pamięci do początków 2010 roku. Był to czas, w którym platformy streamingowe dopiero stawiały pierwsze kroki, a ulubione tytuły nabywaliśmy najczęściej w formacie DVD. Według wielu znawców filmu obrazem, który w znacznym stopniu wpłynął na kształt kina ostatniego dziesięciolecia, był schyłkowy przedstawiciel jeszcze wcześniejszej dekady, czyli  Avatar (2009). Posługując się filmowym językiem, dzieło Jamesa Camerona można uznać za zwiastun wówczas nowego, a dziś już minionego dziesięciolecia, które rozszerzyło definicję kina. Ostatnia dekada zostanie więc zapamiętana przede wszystkim przez pryzmat przesyłania strumieniowego oraz monolitycznych, efektownych produkcji o superbohaterach. Wspominając minione niedawno dziesięciolecie, warto mieć na uwadze nowatorskie sposoby filmowania, jak też interesujące wizje człowieka i rzeczywistości. Kino ostatniej dekady trafia bowiem do większej liczby ludzi, co oznacza, że większość z nas zdecydowanie bardziej obchodzi.

Niniejsze głosowanie obejmuje większość znaczących filmów z lat 2010–2019. Bierzemy pod uwagę polską premierę tytułu. Spośród produkcji widocznych w poniższym formularzu możecie wybrać maksymalnie dziesięćJeśli brakuje wam ulubionego filmu, wpiszcie swoje propozycje. Dobrze przemyślcie wybór, bo kandydatów do najlepszego filmu dekady jest tu aż 250! Szukając danego tytułu pamiętajcie, że operujemy POLSKIMI TYTUŁAMI. Macie czas do 16 stycznia, do godziny 23:59. Zapraszamy!

Ostatnio dodane