Zarobki PTAKÓW NOCY poniżej oczekiwań

Autor: Łukasz Budnik
opublikowano

Jak przekazało „Variety”, Ptaki Nocy (i fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn) zarobią według wczesnych obliczeń mniej, niż było to zakładane przed premierą. Spodziewano się wtedy od 45 do 55 milionów dolarów w weekend otwarcia, tymczasem teraz suma oscyluje w okolicach 34 milionów (z 4326 amerykańskich kin). Budżet filmu to około 84,5 miliona. 

Podczas przedpremierowych czwartkowych pokazów film z Margot Robbie zarobił zaledwie 4 miliony dolarów w USA. Nieco więcej zebrano na rynku zagranicznym – 7,8 mln z seansów w 51 krajach. Wpływ na wynik miało zamknięcie wielu azjatyckich kin w związku z koronawirusem. Dla porównania Legion samobójców zebrał na otwarcie ponad 130 milionów dolarów, a łącznie zarobił ponad 700 milionów. Miał przy tym znacznie gorsze recenzje – zaledwie 27% pozytywnych opinii, podczas gdy Ptaki Nocy spodobały się ponad 80% krytyków. Być może dobre opinie w kolejnych dniach zachęcą więcej ludzi do wybrania się na seans.

Ptakach Nocy bohaterka grana przez Margot Robbie łączy siły z  Black Canary, Huntress i Renee Montoyą aby powstrzymać antagonistę o pseudonimie Black Mask (w tej roli Ewan McGregor).

Zamierzacie obejrzeć ten film w kinie?

Ostatnio dodane