search
REKLAMA
News

Zadebiutował zwiastun slashera THEY/THEM. Bohaterami są uczestnicy obozu dla osób LGBTQ+

“They/Them” zadebiutuje w sierpniu.

Łukasz Budnik

22 czerwca 2022

they them
REKLAMA

Do sieci trafił zwiastun nowego slashera wytwórni Blumhouse, zatytułowanego They/Them (czytane jako They Slash Them). Główną rolę w filmie należącym do nurtu queer empowerment gra Kevin Bacon. 

They/Them poznamy historię uczestników obozu dla osób LGBTQ+, którzy mają zostać poddani terapii konwersyjnej (to praktyka polegająca na próbach zmiany orientacji seksualnej danej osoby). Szefem obozu jest Owen Whistler (w tej roli Bacon). W ciągu pobytu na obozie, jego uczestnicy, w tym osoby homoseksualne oraz transpłciowe, zaczynają się orientować, że stosowane metody są niebezpieczne. Nawiązują oni współpracę w celu ochrony, a wkrótce spotykają na swojej drodze tajemniczego mordercę.

Scenariusz napisał Josh Logan (GladiatorSkyfallAviator), który zajął się także reżyserią – jest to dla niego debiut w tej roli. Twórca stwierdził, że zawsze uwielbiał horrory, a jako homoseksualny nastolatek zawsze czuł więź z bohaterami, którzy są odmienni i na uboczu. Logan dodał, że chce, aby po seansie filmu ludzie zapamiętali miłość, jaką darzą się uczestnicy obozu.

Poza Baconem, w filmie występują Anna Chlumsky, Carrie Preston, Theo Germaine, Quei Tann, Austin Crute, Monique Kim, Anna Lore, Cooper Koch oraz Darwin del Fabro.

Film zadebiutuje na platformie Peacock 5 sierpnia tego roku. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA