WRACA ORYGINALNY LANDO CALRISSIAN! Suma wszystkich newsów

Autor: Szymon Skowroński
opublikowano

Billy Dee Williams wraca jako Lando Calrissian

Billi Dee Williams jako Lando Calrissian

Nowej trylogii Gwiezdnych wojen można zarzucić wiele, ale jedno trzeba oddać: znakomicie rezonuje z sentymentem związanym z klasyczną sagą z lat 1977–1983. Disney zdaje się ratować sytuację po Ostatnim Jedi za pomocą kolejnego emocjonalnego chwytu: w dziewiątej części pojawi się Billy Dee Williams, który po prawie czterdziestu latach ponownie wcieli się w Lando Calrissiana, przemytnika, hochsztaplera, biznesmena i czarującego zdrajcę, który w godzinie próby ocalił swój honor i uratował przyjaciół. Z tej okazji napisałem piosenkę:

Billy Dee is not my lover

He’s just a boy who claims that he is the one

The Kid named Calrissian

Johnny Depp robi to w starym stylu

A to nie jest tak, że ja mogę więcej?

Depp nie molestuje koleżanek z planu. Zamiast tego – wdaje się w bójki z obsługą techniczną. Aktor miał naubliżać i dwukrotnie uderzyć Grega „Rocky’ego” Brooksa z ekipy powstającego filmu o morderstwie rapera Notoriousa B.I.G., w którym Depp gra kalifornijskiego detektywa. Po wszystkim aktor miał zaproponować Rocky’emu sto tysięcy dolarów za to, żeby ten mu oddał. Mężczyzna nie zgodził się i poszedł do sądu. Dla Deppa film miał być przerwą w pasmie finansowych i artystycznych porażek z ostatnich lat, a może okazać się przerwą w karierze…

Who is America – Sacha Baron Cohen powraca

Sacha wraca z nową produkcją. Serial Who is America startuje w najbliższą niedzielę na stacji Showtime. Jedną z pierwszych obrażonych osób była republikańska polityk Sarah Palin. Baron, przebrany za wojennego weterana, miał „wkręcić” Palin w fałszywy wywiad.  Ciekawe, jak udało mu się przekonać wszystkich wokół, że to nie on był Boratem, Alim G, Brünem i Dyktatorem.

Śmiertelne zauroczenie też wraca – jako serial

Serial "Heathers"

Pamiętacie Śmiertelnie zauroczenie albo inaczej: Heathers, komedię Michaela Lehmana z końca lat osiemdziesiątych? Winona Ryder grała tam outsiderkę, która próbowała zerwać z bandą swoich trzech okropnych, próżnych, bogatych i ślicznych przyjaciółek o imieniu Heather – białych dziewczyn z amerykańskiego przedmieścia, które były ucieleśnieniem próżności wywodzącej się z klasy japiszonów i dorobkiewiczów. Teraz zrobią z tego serial, z tym że w nowym, poprawionym wydaniu: przyjaciółkami głównej bohaterki będą laska z nadwagą, która ubiera się jak prostytutka, afro-azjatka oraz chłopak.

Mecze towarzyskie przed Grą o Tron

Kultowy, bezkonkurencyjny serial HBO doczeka się prequela, rzecz jasna. The Long Night (tytuł roboczy) ma rozgrywać się tysiąc lat przed wydarzeniami znanymi z oryginału, a zdjęcia zaczynają się już w październiku. Cóż, przygotujcie się. Długa noc nadchodzi!

Indiana Jones i poszukiwacze dobrego scenariusza

Kilka dni temu media donosiły, że scenariusz piątej, przez nikogo nie wyczekiwanej, części Indiany Jonesa nie jest jeszcze gotowy – ostatnia wersja miała rozczarować producentów. Niektórzy już mieli nadzieję, że film w ogóle nie powstanie. Disney rozwiewa wszystkie wątpliwości: Indy 5 ma się dobrze, powstaje i wejdzie do kin za równo trzy lata – w lipcu 2021. Rok wcześniej zobaczymy sequel Czarownicy z Angeliną Jolie, a zaledwie tydzień przed Indym do kin zawitają King Kong i Godzilla w filmie… King Kong vs. Godzilla. Może jakieś uniwersum? Np. Disney’s The Walking Dead?

Ostatnio dodane