Wiemy, ile potrwa TENET Christophera Nolana

Autor: Łukasz Budnik
opublikowano

Tenet, nadchodzące dzieło science fiction w reżyserii Christophera Nolana, to największy film, jaki stworzył reżyser – ekipa pracowała w kilku krajach, z ogromnymi scenografiami. Przekłada się to na budżet, który przekracza 200 milionów dolarów i jest tym samym większy niż ten Incepcji czy Interstellar. Właściciele kin mają nadzieję, że to właśnie Tenet będzie przełomem i przyciągnie widzów na seanse. Aktualna data premiery ustalona jest na 12 sierpnia, a tymczasem poznaliśmy czas trwania filmu.

Jak poinformował portal Heroic Hollywood, organizacja Korea Media Ratings Board zajmująca się klasyfikowaniem kinowych produkcji ujawniła, że Tenet potrwa 150 minut. Oznacza to, że będzie 20 minut krótszy od Interstellar, ale z kolei ponad 40 minut dłuższy od Dunkierki. 

Warner Bros. kilka tygodni temu udostępnił oficjalny opis filmu. Brzmi on następująco:

John David Washington jest nowym Protagonistą w oryginalnym spektaklu science fiction „Tenet” Christophera Nolana. Wyposażony tylko w jedno słowo – Tenet – i walczący o przetrwanie całego świata, Protagonista podróżuje przez świat międzynarodowego szpiegostwa w misji, która rozwinie się w coś wykraczającego poza nas czas. Nie poprzez podróże. Inwersję. Międzynarodowa obsada „Tenet” to także takie nazwiska jak Robert Pattinson, Elizabeth Debicki, Dimple Kapadia, Aaron Taylor-Johnson, Clémence Poésy,  Michael Caine i Kenneth Branagh.

Wciąż nie wiadomo, czy uda się utrzymać aktualnie obowiązującą datę premiery. Planujecie wybrać się na Tenet do kina?

Ostatnio dodane