W 4. sezonie STRANGER THINGS zagra ROBERT ENGLUND, ekranowy Freddy Krueger. Poznaliśmy opisy nowych postaci

Autor: Łukasz Budnik
opublikowano

Pod koniec września zostały wznowione prace nad czwartym sezonem Stranger Things, popularnego i lubianego serialu Netflixa, który zadebiutował w 2017 roku. Niewiele wiadomo jeszcze o fabule nowych odcinków (choć potwierdzono, że akcja wykroczy poza miejsce zamieszkania bohaterów), dowiedzieliśmy się za to, kto dołączy do obsady. 

Najciekawszą informacją jest fakt, że w kolejnych odcinkach zobaczymy legendę horroru – Roberta Englunda, który dał światu postać Freddy’ego Kruegera. Englund wcieli się w mężczyznę uwięzionego w szpitalu psychiatrycznym za brutalne morderstwo z lat 50. Poza aktorem, w czwartym sezonie pojawią się jeszcze Jamie Campbell Bower (seria Zmierzch), Eduardo Franco (Szkoła melanżu), Joseph Quinn (Howards End), Sherman Augustus (Into the Badlands: Kraina bezprawia), Mason Dye (Bosch), Nikola Djuricko (Geniusz) i Tom Wlaschiha (Gra o tron). Poznaliśmy opisy postaci:

  • Bower to Peter Ballard, troskliwy mężczyzna pracujący w szpitalu psychiatrycznym. Czy zmęczony brutalnością, której jest świadkiem każdego dnia, Peter weźmie sprawy w swoje ręce?
  • Franco to Argyle, nowy najlepszy przyjaciel Jonathana, który z dumą dostarcza pyszną pizzę.
  • Quinn to Eddie Munson, metalowiec który prowadzi The Hellfire Club, oficjalny klub graczy w „Lochy i smoki”. Znienawidzony przez tych, którzy go nie rozumieją i uwielbiany przez tych, z którymi jest blisko, Eddie znajdzie się w epicentrum tajemnicy sezonu.
  • Augustus to podpułkownik Sullivan, inteligentny mężczyzna który wierzy, że wie jak zatrzymać zło w Hawkins.
  • Dye to Jason Carver, przystojny i bogaty gwiazdor sportu, który randkuje z najpopularniejszą dziewczyną w szkole. Jego idealny świat zaczyna się załamywać, gdy nowe zło zaczyna zagrażać Hawkins.
  • Djuricko to Yuri, nieprzewidywalny rosyjski przemytnik który uwielbia słabe dowcipy, pieniądze i masło orzechowe.
  • Wlaschiha to Dmitri, rosyjski strażnik więzienny, z którym zaprzyjaźnia się Hopper. Jest sprytny i uroczy, ale czy można mu ufać?

 

Z dotychczasowych wypowiedzi aktorów i twórców wiemy, że w czwartym sezonie scenarzyści poświęcili więcej uwagi przeszłości Hoppera. Znamy też tytuły dwóch odcinków: epizod drugi zatytułowany jest Tick Tok Mr Clock, a trzeci: You Snooze, You Lose.

Czekacie na nowe odcinki Stranger Things?

Zdjęcie główne: Joblo

Ostatnio dodane