Tytuł PTAKÓW NOCY zmieniony w amerykańskich kinach

Autor: Łukasz Budnik
opublikowano

Choć Ptaki Nocy były najlepiej zarabiającym filmem minionego weekendu, to zarobki filmu z Margot Robbie okazały się niesatysfakcjonujące dla studia Warner, które spodziewało się wyniku wyższego nawet o 13 milionów dolarów. Wygląda na to, że jego przedstawiciele postanowili podjąć kroki mające zachęcić większą liczbę ludzi do seansu. 

Portal ComicBook.com jako pierwszy poinformował o tym, że oryginalny tytuł – Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn) został na stronie kilku sieci kin zmieniony na Harley Quinn: Birds of Prey. Warner liczy zapewne na to, że zwrócenie uwagi na imię słynnej bohaterki zaowocuje poprawieniem frekwencji. Na tę chwilę tytuł nie został jeszcze zmieniony na stronach typu Fandango czy Atom Tickets, gdzie zakupić można bilety do różnych sieciówek, ale niewykluczone, że ostatecznie studio podejmie i takie kroki.

Okaże się, czy próba ta przyniesie efekt. Najwyraźniej dobre recenzje filmu nie wystarczyły, aby widzowie zostali zachęceni do seansu, trudno więc powiedzieć, na ile skuteczna będzie modyfikacja tytułu. W ostatni weekend Ptaki Nocy zarobiły nieco ponad 33 miliony dolarów, co jest dla DC najniższą sumą na otwarcie w ostatnich latach i nie leży nawet w pierwszej 50. najlepszych początkowych zarobków filmów superbohaterskich.

Byliście na Ptakach Nocy w kinie?

Ostatnio dodane