Twórcy 21 JUMP STREET i RYAN GOSLING stworzą film science fiction na podstawie książki autora MARSJANINA

Autor: Łukasz Budnik
opublikowano

W marcu tego roku ogłoszono, że Ryan Gosling wystąpi w filmie Project Hail Mary, opartym na niewydanej jeszcze powieści Andy’ego Weira, twórcy Marsjanina, na podstawie którego powstał film science fiction z Mattem Damonem. Film produkuje studio MGM, które wybrało reżyserów projektu (na podstawie rekomendacji Goslinga) – są to Christopher Miller i Phil Lord, twórcy 21 Jump Street oraz LEGO Przygody, jak również niedoszli twórcy filmu o Hanie Solo

„Project Hail Mary” opowiada o samotnym astronaucie w statku kosmicznym, którego misją jest uratowanie planety. Powieść ma pojawić się na rynku wiosną 2021 – filmowa adaptacja prawdopodobnie również zadebiutuje w przyszłym roku. Gosling nie tylko zagra główną rolę, lecz także będzie pełnić stanowisko producenta. Przedstawiciele MGM wyrazili radość, że to Miller i Lord będą stali za kamerą filmu, ze względu na ich niezwykłe umiejętności do mieszania ze sobą dramatu, akcji i humoru.

Pierwszy człowiek

„Pierwszy człowiek”

Gosling ma już na koncie film osadzony w kosmosie – Pierwszego człowieka Damiena Chazelle’a, będącego biografią Neila Armstronga skupiającą się na jego podróży na Księżyc. Wspomniany Marsjanin, oparty na powieści Weira zarobił ponad 600 milionów dolarów na świecie i przyniósł występującemu w nim Mattowi Damonowi nominację do Oscara.

Ciekawi was ten projekt? 

Ostatnio dodane