THE MANDALORIAN: są już pierwsze opinie! „Niczym powrót do oryginalnych GWIEZDNYCH WOJEN”

Autor: Łukasz Budnik
opublikowano

12 listopada, w dniu startu platformy Disney+, zadebiutuje serial The Mandalorian. Opisywana jako kosmiczny western produkcja nadzorowana jest przez Jona Favreau (Iron ManKsięga dżungliKról lew), a jej bohaterem jest łowca głów którego gra Pedro Pascal. Czas akcji pierwszego sezonu obejmuje okres niedługo po zniszczeniu drugiej Gwiazdy Śmierci w Powrocie Jedi. Reżyserami poszczególnych odcinków byli między innymi Taika Waititi i Bryce Dallas Howard. 

Grupie dziennikarzy pokazano 27 minut gotowego serialu. Reakcje są bardzo optymistyczne. Widzowie zauważają, że Favreau przemycił do swojego dzieła technologię znaną z Księgi dżungliKróla lwa, tworząc na ekranie fotorealistyczne kosmiczne stwory. Powtarzają się też opinie, że całość ma rozmach filmu kinowego i atmosferą bardzo przypomina oryginalną trylogię Gwiezdnych wojen.

the-mandalorian

Poniżej kilka pojedynczych opinii:

„Widziałam około 27 minut materiału z The Mandalorian. Zawsze trudno poskładać kilka niepołączonych scen, ale wygląda to intensywnie, zaskakująco mrocznie i bardzo drogo.”

„Właśnie widziałem 27 minut z The Mandalorian i dosłownie płakałem. Nie mogę za dużo powiedzieć, ale to się naprawdę dzieje i TAK BARDZO CZUĆ TU GWIEZDNE WOJNY.”

„Na takie Gwiezdne wojny czekałem! Jakkolwiek uwielbiam sagę Skywalkerów, bardzo chciałem zobaczyć nowe postaci i miejsca, którym poświęcono odpowiednio dużo uwagi, a to da się zrobić tylko na przestrzeni kilku odcinków. Nie mogę się doczekać, by zobaczyć więcej!”

„Widziałem prawie pół godziny z The Mandalorian. Jest naprawdę niesamowity. Wygląda jak film, emanuje Gwiezdnymi wojnami, wprowadza nowe koncepty i warstwy, na które ludzie długo czekali.”

Niestety wciąż nie wiadomo, kiedy serial będzie można zobaczyć w Polsce. 

Ostatnio dodane