search
REKLAMA
News

STEPHEN KING zachwycony serialem “Czarny ptak” z Taronem Egertonem. “Arcydzieło”

“Czarny ptak” to serial Apple TV+.

Łukasz Budnik

7 sierpnia 2022

king black bird
REKLAMA

Zakończyła się emisja oryginalnej produkcji Apple TV+, zatytułowanej Czarny ptak. W serialu wystąpili Taron Egerton, Paul Walter Hauser i Ray Liotta w jednej ze swoich ostatnich ról. Produkcja zyskała uznanie Stephena Kinga, który wyraził swoją opinię na Twitterze.

Akcja serialu dzieje się w więzieniu o zaostrzonym rygorze, do którego trafia James, była gwiazda ligi amerykańskiego futbolu. Po wcześniejszym otrzymaniu wyroku 10 lat pozbawienia wolności, James dostaje od prokuratora propozycję układu, w ramach którego po przeniesieniu do zakładu dla groźnych kryminalistów ma zbliżyć się do seryjnego zabójcy i skłonić go do przyznania się do nieudowodnionych mu morderstw. Alternatywą jest pozostanie w więzieniu o minimalnym rygorze, ale na pełne 10 lat i bez możliwości wyjścia warunkowego. Jamesa zagrał Egerton, a Liotta wcielił się w jego ojca. Serial wyreżyserował Michael R. Roskam, a scenariusz napisał Dennis Lehane.

Po finałowym odcinku King napisał na Twitterze:

CZARNY PTAK (Apple+): Wspaniały i intrygujący. Arcydzieło Dennisa Lehane’a. Wszystkie odcinki są już dostępne.

Czarny ptak był świetnie oceniany także przez recenzentów. Na ten moment ma aż 99% pozytywnych recenzji w serwisie Rotten Tomates (ze średnią oceną 8,2/10), a krytycy doceniają scenariusz, złożoność i obsadę.

Na Czarnego ptaka złożyło się 6 odcinków. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA