search
REKLAMA
News

STEPHEN KING wyjawił tytuł jedynego filmu, którego nie zdołał obejrzeć do końca w kinie

Który film wyjątkowo nie przypadł do gustu słynnemu pisarzowi?

Łukasz Budnik

28 czerwca 2022

stephenking
REKLAMA

Stephen King na całym świecie znany jest jako pisarz i autor książek, które często adaptowane są na filmy. Sam też jest aktywnym widzem i dzieli się ze swoimi fanami odbiorem rozmaitych produkcji. W nowej rozmowie na Twitterze King zdradził, jaki był jedyny film, z którego wyszedł z kina w dorosłości. 

Autor odpisał innemu pisarzowi, Linwoodowi Barklayowi, który przyznał, że nie udało mu się wytrzymać do końca seansu Jurassic World Dominion. W odpowiedzi King stwierdził, że jemu zdarzyło się opuścić salę, gdy udał się na Transformers. Film Michaela Baya zadebiutował w 2007 (w tym tygodniu minie 15 lat od premiery) i był piątym najlepiej zarabiającym filmem roku – uzbierał 709 milionów dolarów na świecie. Dziś w serwisie Rotten Tomatoes widowisko ma 58% pozytywnych recenzji – krytycy docenili efekty specjalne i sekwencje akcji, ale krytykowano m.in nietrafiony humor i projekt robotów. Film otworzył całą serię, która doczekała się pięciu głównych części i spin-offu pt. Bumblebee. Na 9 czerwca 2023 roku planowana jest premiera Transformers: Rise of the Beasts.

transformers 1

Kiedy ostatnio zdarzyło wam się wyjść z kina przed końcem seansu?

zdjęcie główne: MediaPunch/REX/Shutterstock

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA