search
REKLAMA
News

STEPHEN KING chwali kolejny “pełny napięcia i przerażający” film. “Żałuję, że nie ja go napisałem”

Stephen King ocenił na Twitterze kolejną produkcję.

Łukasz Budnik

21 października 2022

king fall
REKLAMA

Stephen King to nie tylko kopalnia dzieł adaptowanych przez twórców filmów i seriali, lecz także fan kina. Pisaliśmy już o o produkcjach polecanych przez pisarza (na przykład tutaj), a teraz dołączył do nich kolejny tytuł.

Chodzi o Nie patrz w dół (oryginalnie Fall) z tego roku, produkcję w reżyserii Scotta Manna, w której główne role zagrały Grace Caroline Currey oraz Virginia Gardner. Wcieliły się w kobiety, które postanawiają się wspiąć na mierzącą 610 metrów wysokości wieżę telewizyjną, gdzie zostają uwięzione i muszą wymyślić sposób, jak bezpiecznie dostać się w dół. Film na ten moment ma 78% pozytywnych recenzji w serwisie Rotten Tomates, a krytycy chwalą reżyserię i suspens, wskazując jednak na wady scenariusza.

King napisał o filmie:

Pełny napięcia, wspaniały i przerażający. Skojarzył mi się trochę z “Duel”. Żałuję, że nie ja to napisałem.

Później autor dodał jeszcze, że jeśli ktoś cierpi na lęk wysokości, nie powinien oglądać tego filmu. Jeden z fanów autora napisał mu z kolei, że Fall skojarzyło mu się z jednym z opowiadań ze zbioru Night Shift, w którym główny bohater musi przejść po gzymsie wieżowca. King odparł, że sam myślał o tym podczas seansu.

Nie patrz w dół w najbliższym czasie będzie można obejrzeć podczas nocnych maratonów filmowych w kinach sieci Helios. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA