SPIDER-MAN: DALEKO OD DOMU ustanawia pierwszy rekord finansowy

Autor: Łukasz Budnik
opublikowano

Można było się tego spodziewać – Spider-Man: Daleko od domu zaczął już odhaczać rekordy finansowe. Nowa odsłona kinowego uniwersum Marvela zarobiła w środę 27 milionów dolarów – więcej, niż jakikolwiek inny film serii w ten dzień tygodnia. Jest to też jeden z najlepszych wyników w historii dla tego dnia. Spider-Man prześcignął tym samym Avengers: Koniec gry. Łącznie w ciągu dwóch dni w samych Stanach Zjednoczonych widowisko zarobiło ponad 65 milionów. 

Analitycy przewidują, że nowa część przygód Człowieka-Pająka zarobi nawet do 175 milionów dolarów w ciągu sześciu dni wyświetlania. Koszty produkcji filmu wyniosły 160 milionów. W tak dobrym wyniku na pewno pomógł obchodzony wczoraj w USA Dzień Niepodległości.

W nowym filmie Peter Parker i jego przyjaciele ze szkoły wyruszają na wycieczkę do Europy, gdzie chłopak zostaje zwerbowany do pomocy przez Nicka Fury’ego. Superbohater połączy siły z Mysterio granym przez Jake’a Gyllenhaala.

Poza Spider-Manem do kin wszedł też nowy film Ariego Astera –  horror Midsommar. W biały dzieńFilm w dniu premiery zarobił nieco ponad milion dolarów i przewiduje się, że do końca tygodnia będzie mieć na koncie dziesięć milionów.

Wybraliście się już na pokaz Spider-Mana: Daleko od domu? Jak się wam podobał?

Ostatnio dodane