SPICE GIRLS zostaną superbohaterkami w filmie animowanym

Autor: Łukasz Budnik
opublikowano

Szykuje się kolejna nostalgiczna podróż. Studio Paramount przygotowuje animowany film o słynnym zespole, którego szczyt kariery przypadł na lata dziewięćdziesiąte – Spice Girls. Wszystkie członkinie grupy są zaangażowane w projekt i użyczą swoich głosów.

Znany jest do tej pory jedynie zarys fabuły, według którego Spice Girls zostaną w filmie superbohaterkami (póki co można sobie jedynie dopowiadać, na jakich ma się to odbyć zasadach, ale sprawa jest ponoć głęboko przemyślana). W filmie usłyszymy najsłynniejsze przeboje Spice Girls (zatem na pewno znajdzie się miejsce dla Wannabe czy Viva Forever), ale fani zespołu mogą też liczyć na zupełnie nowe piosenki.

Film nie ma jeszcze reżysera, ale wiadomo już, że za scenariusz będę odpowiedzialne autorki między innymi Legalnej blondynki oraz Zakochanej złośnicy. Premiera planowana jest na 2020 rok. To nie pierwsza produkcja z zespołem w roli głównej – w 1997 roku światło dzienne ujrzał Spice World, film będący opowieścią o przygotowaniach dziewczyn do koncertu w Londynie. Film – mówiąc delikatnie – nie przyjął się najlepiej, choć zarobił ponad 150 milionów dolarów i dodatkowe 100 milionów ze sprzedaży DVD.

Spice Girls do dziś są najlepiej sprzedającą się żeńską grupą muzyczną w historii. Na całym świecie sprzedały 85 milionów płyt. Obecnie panie są w trasie koncertowej.

Słuchaliście Spice Girls w latach 90? Jesteście ciekawi zapowiedzianego filmu? Dajcie znać! 

Ostatnio dodane